Okrem zberateľov ktorých som prestavil v mojej galérii uvádzam v tejto časti stránok prehľad zberateľov z celého sveta s ktorými som nadviazal a udržiaval zberateľské kontakty v minulosti väčšinou písomné a v súčasnej dobe s niektorými aj osobné. Načrel som do svojho archívu a spomenul som si takto na mnoho zberateľov s rôznych krajín s ktorými som vymenil mnoho zberateľského materiálu. Tento zoznam už asi nikdy nebude úplný, pretože hlavne svoje zberateľské začiatky už nemám podrobne podchytené, ale aj tak mi bude stále pripomínať množstvo ľudí s ktorými som bol v kontakte. Čiernou farbou su uvedené už prerušené kontakty, modrou farbou tie ktoré stále pretrvávajú. V tomto zozname nie sú uvedení slovenskí a českí zberatelia, pretože sa poznám takmer s každým a to by som musel uviesť zoznam všetkých zberateľov z týchto dvoch krajín. Tento zoznam bude priebežne doplňovaný.

ARGENTINA
De Marco Juan Carlos (La Plata)
Suarez Mariano (Santa Fe)
Landolt Conrado (Santa Fe)
Valle Jorge Luis (Claypole)
AUSTRALIA
Maibach Godi (Brallen Ridge)
Vlad Joe (Perth)
Davis Mick (Penguin)
Morgan Neil (Merewether)
Repousis Spyros (Punchbowl)
Tingay Cameron (Tralalgon)
Hellyer G. (Lauceston)
Potts Les (Greenwith)
Slotwinski John (Edgeworth)
Ugur Umit (Templestowe)
ARMÉNSKO - ARMENIA
Akopjan Robert (Jerevan)

ALBÁNSKO - ALBANIA
Bozo Sokrat (Tirana)
Kullaj Anduena (Tirana)


BIELORUSKO - BELARUS
Ivanov Nikolaj (Gomeľ)
Karpov Sergej (Dzeržinsk)
Mojsejenko Alexej (Gomeľ)
Koltun Vlad (Minsk)
Parsjev Dmitrij (Minsk)
Michejčik M.M. (Minsk)
Samojlov A.A. (Minsk)
Krigin Vitalij (Orsha)
Spiridonov A.V. (Vitebsk)
Pinchuk Michail (Minsk)
Kovalev Alexej (Gomeľ)
Bashkov Vadim (Minsk)
Stepanjuk Nikolaj (Grodno)
Mogilnyj Vladimir (Mogilev)

BULHARSKO - BULGARIA
Tzvetkov Georgij (Sofia)
Konakchiev Lyubomir (Sofia)

BRAZÍLIA - BRASIL
De Mello Eduardo (Joao Pessoa)
Oliveira Ariovaldo (Sao Paulo)
Angerami Reginaldo (Rio de Janeiro)

BELGICKO - BELGIUM
De Troch Pierre (Aalst)
Saive Freddy (Hornu)
Vanderhoeft Eric (Brussels)
Van Verre Luc (Opwijk)
Warzee Danny (Suarlee)
Verassel Michel (Brussels)
Dubois André (Warchin)
Rigaux Gérard (Spy)
Renárd Michel (Beaufays)
Vanderbulcke Marc (Brussels)
Caeneppel Steffan (Wilrijk)
Struyf Marc (Antwerpen)
De Kock Yves (Brussels)
Carpentier Eddy (Geel)
Bertel Christian (Saint Servais)
Demeyere Germain (Deerlijk)
Balcaen Eric (Wasmes)
Legros Edmond (Rotheux)
Gurickx Julien (Bierges)
DÁNSKO - DENMARK
Hendriksen C.K. (Fakse)
Lassen Bent (Rodovre)
Larsen Erik (Vallensbeak)
Olsen J. (Randers)
Nielsen Leif (Kobenhavn)
Prater Ove (Slagelse)
Birkelund John (Ikast)
Strange Bruno (Niva)
Jensen Ole Hastrup (Roskilde)

FRANCÚZSKO - FRANCE
Bastien Bernard (Colombes)
Brillon Phillipe (Sint Le Noble)
Cuisinier Daniel (St.Avold)
Merley Jacques (Lyon)
Tarall Claude (Merlebach
Linckner J.Claude (Rombas)
Hodebert Olivier (Orvault)
Lefebvre Anaud (Sotteville)
Clausse Patrice (Oyrieres)
Derrien Yann Mikael (Dangy)
Dupire Alain (Talence)
Manivel Philippe (Vaires Sur Marne)
Tholé Francis (Kingersheim)
Cuvillier Christopher (Camon)
Martin Alan (St.Loup de la Salle)
Eidelman Alexandre (Montrouge)

GHANA
Atakpah W. (Accra)


ESTÓNSKO - ESTONIA
Piisner Mati (Talinn)
Otsa Jaan (Kuressaare)
Viirandi Beno (Mustla)
Saar Leo (Talinn)
Maiste Margus (Haapsalu)
Ojastu Avo (Pärnumma)

FÍNSKO - FINLAND
Hovi Mikko (Kaerina)
Halmetoja Timo (Haukipudas)
Harell Vesa (Pori)
Vellonen M. (Helsinki)
Pakkanen Mikko (Viitasaari)

GRÉCKO - GREECE
Dimitros Alexiadis (Florina)

ČÍNA - CHINA
Cao Guorong (Changzhou)
Fan You (Xuzhou)
Ji Ping (Yangzhou)
Shao Hong Jiang (Longquam)
Yang Yong Ping (Hangzhou)
Zhan Hui Pe
Duan De Xing (Jining)


HOLANDSKO - HOLLAND
De Visser Frans (Erp)
Diederik J.P. (Capelle a/d Ijssel)
Hagenaars Jacques (Maastricht)
Steenberger Theo (Haastrecht)
Stiegler Uwe (Hei-en-Boeicop)
Langeraert Renno (Eindhoven)
Molenaar Olyrhook (Aalkmark)
Kestenberg Gerard (Wierden)
Resoort Bent (Amstelveen)
Peeters Henk (Doetinchen)
Hutten H. (Nieuwegein)
Li Vaclav (Amsterdam)
Van Vught Robert (Oedenrode)
Konijnenberg A. (Capelle a/d Ijseel)
Van Heyst Peter (Eindhoven)
Jimming H.J. (Vorden)
Treutniet N. (Capelle a/d Ijseel)
Oomen G.W. (Oost-Souburg)
Wolfs Henny (Sint Geertruid)

IZRAEL - ISRAEL
Itkin Shmuel (Kibutz Ha´ogen)

JAPONSKO - JAPAN
Kusuhara Hideo (Tokio)

JUŽNÁ AFRIKA - SOUTH AFRICA
Bezuidenhout Stuart (Warner Beach)

KAZACHSTAN - KAZAKHSTAN
Kolesov Gennadij (Almaty)
Kapitov Viktor (Almaty)

KUBA - CUBA
Gurri I.L. (Havana)
KANADA - CANADA
Keough J.Terry (Ottawa)
Fulmes Sam (Edmonton
Karges Brian (Waterloo)
Hood Alf (Calgary)
Buryta Gladys (Stoney Creek)
McDonald Chuck (Truro)

LITVA - LITHUANIA
Derkintis Rimvydas (Vilnius)
Šaulys Algirdas (Vilnius)
Klinga Romas (Vilnius)
Mikalajúnas Povilas (Biržai)
Česnavičius Arnoldas (Vilnius)
Matulis Tomas (Paneževys)
Šimaitis Alvydas (Šiauiliai)
Zakevičius Jonas (Paneževys)
Ukolovas Valius (Vilnius)
Tamelis Danas (Vilnius)
Rusys Algis (Kaunas)
Vaisiunas Arvydas
Širmenis Darius (Dievogala)

LOTYŠKO - LATVIA
Broks O. (Riga)
Briediks Feliks (Riga)
Luzgins Dmitrij (Daugaupils)
Dišlers Janis (Riga)
Radzins Guntis (Riga)
Šimens Arnis (Riga)
MAĎARSKO - HUNGARY
Dosa Thomas (Budapest)
Farkas Karoly (Budapest)
Gulicska Joszef (Budapest)
Korcmáros Levente (Budapest)
Torok István (Budapest)
Kovács Lajos (Nagykanizsa)
Rucz Lajos (Budapest)
Horváth Robert (Sopron)
Toth Robert (Gyongyos)
Hankó Janos (Salgotarján)
Kelsch Róbert (Szeged)
Erdélyi Tamás (Szombathely)
Szarka Gyula (Budapest)
Ambrus Róland

MALAJZIA - MALYASIA
McKay B. (Kuala Lumpur)

MALTA
Catania Joe (Naxxar)
Darmanin S. (La Valetta)

MOLDAVSKO - MOLDAVIA
Tichman Alex (Kishinev)
Shipiniuk Michael (Kishinev)
Katrechko Viktor (Kishinev)

NÓRSKO - NORWAY
Andersen Martin (Spikkestad)
Seim Bjarte (Floro)
Hoff Helge (Ski)
Hansen Willy (Oppegard)
Svendsen Jan (Borgen)
Sverpe Skraff (Aandalsnes)
Byremo Steinar (Vennesia)
Karlsen Harals (Oslo)

MEXICO
Aldape A.T. (Mexico City)
Rios C.S. (Mexico City)

NEMECKO - GERMANY
Geelhaar Hagen (Halle)
Hanske Roland (Loebau)
Thiele Klaus (Woltersdorf)
Kudela Christian (Dortmund)
Leonhart Helmut (Stollberg-Oberdorf)
Ruttke Kurt
Schulz Harry (Bernau)
Geelhaar Hagen (Halle)
Kuhlaman Soren (Bielefeld)
Kerschow Thomas (Falkenstein)
Frenzel Rolf (Dresden)
Findeisen Reiner (Gelenau)
Wendt Gerd (Trobitz)
Hennig Maik (Grossrohrsdorf)
Rodriguez Joachim (Dessau)
Thermann Erich (Chemnitz)
Henker Ronny (Gersdorf)
Schmitt Bernard (Aidlingen)
Laugkner Manfred (Berlin)
Reiner Michel (Mittelherwigsdorf)
Kucias Tadeusz (Dortmund)
Knote Thoralf (Dresden)
Grunert Jurgen (Oelsnitz)
Geiling Harmut (Bamberg)
Drexler Peter

NOVÝ ZÉLAND - NEW ZEALAND
Amsden K. (Christchurch)
Mason Sandra (Whangerei)

POĽSKO - POLAND
Kokoszka Grzegorz (Knurów)
Iwanski Witold (Olsztyn)
Andrzejak Jaroslaw (Bytom)
Turzaňski Jerzy (Olkusz)
Kordas Leszek (Krakow)
Foryszewski Grzegorz (Zegrze)
Korzeniak Grzegorz (Barlinek)
Ockoš Daniel (Sosnowiec)
Cierzan Marcin (Elblag)
Wilk Robert (Walbrzych)
Burda Mariusz (Bydgoszcz)
Nowakowski Pawel (Wroclaw)
Jakubiec Jacek (Szcecinek)
Tabaczniuk Ireneusz (Tychy)
Krzowski Grzegorz (Zwierzyniec)
Bendera Przemek (Lodž)
Dzeniewski Grzegorz (Lublin)
Grodek Pawel (Swidnik)
Morawski Andrzej (Gdynia)
Piewonczyk Tomasz (Chorzów)
Peplinski Mariusz (Sztum)
Mikolajczak Radoslaw (Slupsk)
Szulc Andrzej (Elblag)
Gromadzki Waldemar (Lublin)
Kobus Piotr (Warszawa)
Cebula Joachim (Katowice)
Pupysz Piotr (Warszawa)
Miczek Grzegorz (Raciborz)
Sadowski Wojciech (Warszawa)
Brandys Marek (Tychy)
Oleksiewicz Alexander (Czeladž)
Spunda Zbygniew (Szczecin
Lopatynski Jerzy (Warszawa)
Rauch Marek (Tychy)
Gawlinski Wladislaw (Žywiec)
Machala Piotr (Tychy)
Jarecki Janusz (Gliwice)

PORTUGALSKO - PORTUGAL
Gomez F.P. (Lisboa)

PERU
Urquizo C. (Lima)


RAKÚSKO - AUSTRIA
Hormann Alfred (Wieselburg)
Kemethofer Hans (Perg)
Gossi Herbert (Rechnitz)
Plankensteiner Walter (Graz)
Palomo Pedro (Zillindorf)
Hubetr Fritz (Laa a/d Thaya)
Hirschegger Heinz (Wiener Neustadt)
Radojevič Michael (Hadres)

RUMUNSKO
Dranik Ferenc (Cluj-Napoca)

RUSKO - RUSSIA
Grabovskij Alexander (Vladivostok)
Kirčegin Andrej (Sverdlovsk)
Sadovskij Vladimir (Novomoskovsk)
Liznev A.V. (Tolliatti)
Aristarhov Konstantin (St.Peterburg)
Antonov Sergej (Rybinsk)
Lysenko Vitalij (Moskva)
Leušin A.A. (Kurgan)
Alexandrov S.V. (Novgorod)
Korotovskich A.G. (Kamensk-Uralskij)
Koldašov Viktor (Sobinka)
Muravjov Sergej (Kazaň)
Fomin Jurij (Moskva)
Svinarenko Ivan (Novosibirsk)
Osanov Igor (Zelenograd)
Sobkin Sergej (Moskva
) Zotov Dmitrij(Moskva)
Mosin Dmitrij (St.Peterburg)
Shamov Vladislav (Moskva)
Matveev Michail (Moskva)
Zaslonin Igor (Nizhny Novgorod)
Salkov Andrey (St. Peterburg)
Hamidulin Oleg (Ščerbinka)
Polunin Jurij (Tula)
Kljarovskaja Galina (St.Peterburg)
Bryzgalov Ilja(Jekaterinburg)

SLOVINSKO - SLOVENIA
Čulibrk Miroslav (Kranj)
Repe Borivoj (Ljubljana)

SRBSKO - SERBIA
Milutinovič Zlatan (Beograd)

SRI LANKA
Gamage Sarath K.T (Mawathagama)

UZBEKISTAN
Kapica G.A. (Taškent)

ZIMBABWE
Gorman Peter (Harare)

ŠPANIELSKO - SPAIN
Cabezon Jorge Arza (Estella)
Paez Jose Escriva (Prat de LL.)
Sabaté Luis Gesé (Zaragoza)
Peribanez Manuel (Barcelona)
Muňoz Miguel Fernandez (Madrid)
Serrano Juan Lopez (Cordoba)
Carmona Santiago (Valladolid)
Solaesa Enrique Rodriguez(Madrid)
Sanz Antonio F. (Movera)
Fernandez Miguel (Madrid)
Arrom Juan Oliver (Palma de Mallorca)
Homs Benet (Valls)
Caballero Julian (Sevilla)
Souto Garcia Louis (La Coruňa
Ramallo Sebastian Alarcon (Moskva)

ŠVÉDSKO - SWEDEN
Bengtson Bjarne (Alingsas)
Bjorkman Leif (Nassjo)
Loow Christer (Orebro)
Johnsson Hans (Torsby)
Lindberg Gunnar (Varberg)
Johanson Jorgen (Lonsboda)
ŠVAJČIARSKO - SCHWEIZ
Bautz Arthur (Wattwil)
Gasser Lorenz (Staufen)

TALIANSKO - ITALY
De Filippis Giuliano (Genova)
Di Vincenzo Giuseppe (Aosta)
Bianchi Alessandro (Lucca)
Guerrieri M. (Piombino)
Smaraglia Mario (Ancona)
Giovanni Raimondo (Piamborno) Magnani Enzo (Torre Pedrera)

USA
Gee Harold Lee (Mesa)
Kuharic Conrad (Ceder Park)
Doughty Charles (Portsmouth)
Krutz Charles (Alexandria)
Roosler Robert (Rosendale)
Miller Steve (longwood)
Shelton Joel (New York
Hearn Michael (Omaha)
Smith Lonnie (Wheat Ridge)
Mastalir George (San Leandro)
Patterson Jim (Loveland)
Clark Kenneth L. (St.John)
Boor Martin (Elgin)
Boles Gordon (Sacramento)
Kamper Thor (New York)
Whedbee Feank (Baltimore)
Kruegher Todd L. (Black River Falls)

UKRAJINA - UKRAINE
Dergač Anatolij (Žoltyje Vody)
Domina J.M. (Ivano-Frankovsk)
Grytsko Andrej (Lvov)
Kalafatis Michail (Doneck)
Matvejenko Alexander (Charkov)
Oleško Jurij (Dnepropetrovsk)
Žirov Alexander (Sevastopoľ)
Fedorovič Andrej (Lvov)
Lozovjuk Rostislav (Lvov)
Pozdnyakov Jurij (Lvov)
Mospan Alexander (Dnepropetrovsk)
Kondik Viktor (Kyjev
Romancov Valerij (Nikolaev)
Koverninskij Peter (Kyjev)
Gudov Konstantin (Kyjev)
Shpagin Alexander (Kyjev)
Golubnichij Oleg (Kyjev)
Aleshko Vjacheslav (Charkov)
Muravjev Igor (Charkov)
Jakubchuk Alexander (Poltava)

URUGUAY
Planells J.R. (Montevideo)

V.BRITÁNIA - GREAT BRITAIN
Herbert Billy (Edinburg)
Kean Barry (Hull)
Hedington J.D. (Lancing)
Dyson Eddie (Blackpool)
Hunt Peter (Birmingham)
Hackworth John (Newcastle)